lou@pentakla.cz

+420 7233 193 00

O MNĚ

Cestu k tomu, abych svým klientům dobře porozuměla a věděla, o čem mluví, mi otevřely zkušenosti z mého profesního i osobního života, který byl často složitý.  Každý problém mne však na konec naučil „vstát a jít dál“.

Problémy se vztahy na různých úrovních mne v průběhu let do slova fackovaly a já nevěděla proč. Roky se zabývám duchovními věcmi, mnohé jsem pochopila a osahala si, jak to funguje, ale v praktickém životě se to moc neodrazilo. Na konec jsem si řekla a dost! Začala jsem se ptát proč, kde je chyba, když mi všichni říkají, jak jsem fajn a sluníčko a já nevím co ještě … Jako mnozí jsem navštívila pár poradců a „vědem“, kdy jsem se za investované peníze dozvěděla to, co je obecně známo nebo vzletná neuchopitelná slova o ničem. Zkusila jsem i psychologa, který nepřítomně koukal skrze mne a jako odpověď mi dal prášky na spaní, i když jsem mu řekla, že spím dobře …  V beznaději jsem poznala, že nikoho jiného, než sama sebe nemám, ač jsem vždy měla milující rodinu a přátele. To byl moment, kdy jsem zjistila, že mi stejně nikdo nepomůže a že si budu muset pomoci sama, protože i když něco řeknu, každý to hodnotí dle svého a nikdo není schopen vnímat, jak to cítím já. Zcela „náhodou“, jak již vím, že náhody neexistují, jsem narazila na dělení lidských podstat podle 5 elementů. Velmi mne tato metoda zaujala a začala ji studovat hlouběji. Okamžitě jsem ji začala aplikovat na sobě a ono to sedlo! Takto jsem zanalyzovala celou rodinu, přátele i lidi z práce a byla jsem „doma“. Najednou vše dostalo logiku, směr, mé studijní znalosti, včetně duchovních, se s novým poznáním i praxí propojily a já věděla, jak na to. Nalezení cesty z problémů, které vypadaly neřešitelně, posílilo mé sebevědomí a naučilo mne, co je v životě hodnotné, co mi za nic nestojí a co vše sama zvládnu. Tento pocit úžasné svobody a vlastní jistoty jsem se Vám rozhodla předávat dál, abyste mohli svůj život kvalitně žít, nikoliv přežívat mezi problémy a obavami.

 

MÉ MOTTO    “Jsem tu, abych Vám pomohla. Nikdy není pozdě a vždy je cesta, jak to udělat.“

 • absolventka Evropských studií a veřejné správy na Metropolitní univerzitě Praha
 • absolventka právní specializace na Vysoké škole Karlovy Vary
 • mediátorský výcvik u Asociace mediátorů České republiky, o.s. – odbornost na efektivní vyjednávání a mimosoudní řešení sporů
 • vyškolení facilitace – usnadnění a podpora psychických procesů a činností k lepšímu výkonu a minimalizaci chyb
 • zabývám se elementovou analýzou osobnosti a vztahů dle prastaré čínské metody
 • narozena ve znamení „Berana“, element „Země“
 • zájem o ezoterní vědy
 • vždy jsem ráda pracovala s lidmi, snažila jsem se jim naslouchat a nacházet řešení v jejich situaci
 • mým cílem je pomáhat k nalezení vlastní osobnosti, vyváženým vztahům a životní stabilitě
 • jsou-li lidé okolo mne šťastní, jsem šťastná i já

 

JAK JSEM SE DOSTALA K PORADENSTVÍ

Od narození žiji a působím v Praze. Zájem o právo, vztahy a pomoc lidem kopírují můj život i pracovní praxi. K právu jsem se poprvé dostala jako asistentka notáře. V rodinné oblasti jsem nabyla nejvíce zkušeností jako sociální pracovnice a referentka sociálně-právní ochrany dětí. Mou užší specializací se stala problematika domácího násilí. Absolvovala jsem řadu soudních řízení a přímých jednání s klienty, které mi daly možnost vidět konflikty od základu jejich vzniku a porozumět různému vnímání situace zúčastněných stran.

Pochopila jsem, kolik zbytečného úsilí, peněz, času a někdy i zdraví stojí soudní řízení, jednání s úřady, vleklé spory a nestabilita. Setkala jsem se s nespokojeností klientů, kdy jim je poskytnuta určitá služba, ale za navazující službou či pouhou radou jsou odkazováni „od čerta k ďáblu“. To vše podtrženo neosobním jednáním bez individuálního přístupu ke klientovi a jeho potřebám.

Uvědomila jsem si, že lidé s problémy jakéhokoliv druhu potřebují něco navíc. Že o pomoc „administrativního stroje“ bez osobního přístupu nikdo nestojí. Pokud chci lidem opravdu pomáhat k pozitivní změně, musím se přiblížit k jejich individualitě, která se zrcadlí v jejich vztazích ke každému a ke všemu v jejich životě. Ne je tlačit do škatulek jenom proto, že to tak někdo napsal a bylo by to tak dobré. Pro koho dobré?

Proto jsem se rozhodla podporovat lidi v cestě, která je jejich vlastní, pomáhat problémům předcházet a nalézat cestu ven, pokud již nastaly. Prolnula jsem mé služby tak, abych mohla poskytovat komplexní poradenství s ohledem na Váš komfort.

Reference

 • „S paní Michelle  jsem se seznámila v těžké a komplikované  životní situaci. Její vstřícný ale hlavně fundovaný přístup ke mně a mému problému mi byl velkou pomocí. Do dnes  mi dokáže ukázat  věci ze zcela jiného úhlu pohledu, ze kterého mi věci přijdou jasnější a pochopitelné. Občas si říkám, jak to, že jsem na to nepřišla sama.“

  Anna H. – studentka
 • „Lou mi pomohla ve vztahové oblasti a v pochopení různých úhlů pohledů na různé situace. Díky jejímu praktickému vedení a orientaci v občanském právu se mi podařilo jednoduše vyřešit složitě vypadající situaci. Lou je vstřícný člověk, který umí vyslechnout, dát Vám energii a nalézt co nejschůdnější cestu z problému. Její služby mohu jen doporučit.“

  Veronika K. / manažerka
 • „Každý rozchod bolí, zejména rozchod po více než 20 letech a ze dne na den. Přesto jsem měla v této nelehké situaci velké štěstí, protože jsem potkala paní Mgr. Michelle ………….Tato velice milá, příjemná, ale zejména nesmírně empatická dáma, byla v této situaci doslova mou záchranou. Díky jejímu chápajícímu, ale přitom erudovanému přístupu, mě v relativně krátké době začal zase trochu„zajímat“ a postupně i bavit svět. Paní Michelle vydržela mé nekonečně se opakující chmury a trápení a vždy se jí velmi ohleduplným, chápajícím a přesto objektivním přístupem podařilo vytáhnout mně z nejhoršího. Díky její značné odbornosti a schopnosti vcítit se do emocí druhého dokázala ve mne probudit nejen chuť do života, ale i chuť a sílu se se životem „poprat a do značné míry i přesvědčení, že vše špatné je k něčemu dobré a vidět i určitá pozitiva, která mi má situace přinesla. Dnes svůj budoucí život už rozhodně nevidím v černých barvách, ale díky paní Michelle ve mně sílí přesvědčení že vůbec nebude špatný. Paní Michelle měla a má schopnost velmi dobře odhadnout i malé psychické pokroky svého klienta a přizpůsobit jim další jeho vedení, což ve výsledku vede k dalším a zásadnějším pokrokům klienta, kterých jsem alespoň já,dosáhla maximálně bezbolestně. Navíc mi paní Michelle pomohla si tyto pokroky uvědomit a mít z nich radost a dobrý pocit, což byl v mé situaci pocit k nezaplacení. Dalším velkým plusem spolupráce s paní Michelle bylo to, že mně naučila mít radost i z malých a běžných věcí. Přitom všem zůstává milá, trpělivá, chápající, vždy dobře a pozitivně naložená.

  Podle mého názoru je paní Michelle skutečným odborníkem a člověkem na správném místě.

  S ohledem na relativně krátkou dobu od rozchodu mi je jasné, že jsem se se svou situací ještě zcela nevyrovnala a určitě mně čekají ještě těžké chvíle, ale díky pomoci a podpoře paní Michelle jsem si dnes zcela jistá, že je bezpochyby zvládnu. Podle mého názoru je paní Michelle nejen roztomilou a okouzlující osobností, ale i odborníkem kterého potkat v těžké životní situaci je skutečným požehnáním.“