lou@pentakla.cz

+420 7233 193 00

Když se se vztahem nedá nic dělat, nebo dá ?

Květen 10, 2015

 

pair-707501

Lidé zamnou chodí pro radu v situaci, kdy by rádi řešili problémový vztah,  ale druhá osoba o to nemá zájem. Otázkou je, proč zájem nemá. Nejčastěji jsou to emoční postoje, silné ego, konec důvěry, neschopnost odpustit, vyčerpání jednoho partnera druhým či láska, která již zcela vyprchala. V otázce lásky to bývá většinou stav definitivní. V jiných druzích vztahů jsou šance mnohem významnější. Jednostranná vůle ale není všemocná a vůbec se nemusí podařit partnera ke spolupráci na vztahu získat. Člověk, který nechce, prostě „neslyší“. 

Pokud vztah, na kterém nám záleží, není možné napravit, nabízejí se jen dvě možnosti. Hroutit se, nebo začít pracovat se sebou, abyste takovou situaci ustáli a aby Vám nesnižovala kvalitu života. Záleží na tom, jak moc jste na tomto vztahu emočně zainteresováni a jak moc se máte rádi. I tak ale máte v rukou nástroj k tomu, být osobou, která svou situaci i život tvoří a plně jej ovládá.  A na konec zjistíte, že i se zdánlivě ztraceným vztahem se přeci jenom dělat něco dá, i když může změnit svou podobu.

Na Vaší straně je nejtvrdší práce získat zdravý nadhled, správně pochopit sebe i partnera, rozklíčovat, co se opravdu stalo a co jste mohli udělat jinak. Pochopení Vám otevře možnost emočního klidu, správného postoje k Vám samotným i k člověku ze vztahu, kterého se to týká. Pokud jste s partnerem narušeného vztahu v kontaktu, budete vědět, jak s ním komunikovat. To i v případě, že tento člověk aktivně kontaktuje Vás a způsobem, který si nepřejete, nebo Vám ubližuje. Vy se můžete stát tvůrcem komunikace s ním i mít situaci pod kontrolou. Elementová analýza Vám dá návod a  osobnostního poradenství způsob.